WAŻNA INFORMACJA

Kierownik
SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU
PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ W KOMAŃCZY
INFORMUJE:

W związku z pandemią koronawirusa.

Drzwi Ośrodków Zdrowia pozostają zamknięte dla Pacjentów.

1. Pacjentom są udzielane tylko i wyłącznie teleporady w godzinach pracy Ośrodków Zdrowia od 8.00 do 18.00 a w przypadku kiedy lekarz stwierdzi, że jest konieczna wizyta osobista podamy konkretną godzinę wizyty.

2. Pacjenci przed wejściem do Ośrodka Zdrowia są zobowiązani do wypełnienia ankiety i podpisania jej oraz do dezynfekcji rąk.

3. Przepisywanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłaszać telefonicznie, lekarz wystawi e-receptę. Istnieje możliwość wystawienia recepty na 365 dni na większą ilość opakowań leku, wówczas pacjent wybiera sobie systematycznie co miesiąc na podstawie danego 4- cyfrowego kodu, potrzebną mu ilość danego leku. Np. gdy na recepcie jest 6 opakowań danego leku pacjent może wybrać 1 opakowanie ale kolejne opakowania tego leku musi wybrać w tej samej aptece. Pozostałe leki wybiera w dowolnej aptece na podstawie otrzymanego kodu.

Warto założyć Internetowe Konto Pacjenta, dzięki któremu czterocyfrowy kod e-recepty dostaniecie Państwo sms-em: https://pacjent.gov.pl/. Dla osób, które nie mają IKP kod zostanie podany przez personel Ośrodka Zdrowia w trakcie rozmowy telefonicznej.

Bardzo proszę o zwracanie się do lekarzy z prośbą o wypisanie takiej recepty co usprawni naszą pracę.

4. Po konsultacji z lekarzem jest również możliwość uzyskania e-zwolnienia czy skierowania na badania.

5. Punkt Pobrań materiałów do badań w tym okresie jest nieczynny. Badania można wykonać w Punktach pobrań ALAB w Sanoku.
6. Lekarz otolaryngolog udziela teleporad w poniedziałki w godz. 14.30 do 18.30 i piątki od godz. 8.00 do 11. 00 pod nr tel. 607-097-435

7. Lekarz ginekolog- położnik udziela teleporad we wtorki w godz. 14.30 do 18.30, pod nr tel. 697-520-499.

 8. W związku ze stanem epidemicznym odwołane zostały sczepienia ochronne, bilanse dzieci zdrowych oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.

9. Wizyty patronażowe są udzielane telefonicznie.

10. W obu Ośrodkach Zdrowia zamontowane zostały domofony przy drzwiach wejściowych co daje możliwość otrzymania porady czy podyktowania paniom pielęgniarkom potrzebnych leków lub też otrzymania kodu recepty.

Numery telefonów do kontaktu: 

Gminny Ośrodek Zdrowia w Komańczy: 13 46 77 012 oraz nowa linia tel. obowiązująca od 30.03.2020 r. -tel. 13 30 67 006

Wiejski Ośrodek Zdrowia w Rzepedzi: 13 46 78 275 oraz nowa linia tel. obowiązująca od 30.03.2020 r. – tel. 13 30 67 005

11. Proszę mówić prawdę o swoim stanie zdrowia! Nie narażajcie nas!

Jeśli mieliście kontakt z chorym, czy przebywaliście w strefie zagrożenia lub byliście za granicą w ostatnim czasie, czy jesteście już na 14 dniowej kwarantannie, poinformujcie nas o tym w czasie rozmowy.

Bądźcie odpowiedzialni. Pielęgniarka, lekarz po kontakcie z osobą zarażoną zostaje poddany kwarantannie i nie może udzielać pomocy.

Pamiętajcie, że w chwili obecnej udajemy się do lekarza jedynie w przypadkach ABSOLUTNIE KONIECZNYCH!

Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość!!!

Dbajcie o siebie i Swoje Rodziny o przyjaciół i znajomych o NAS. Ten trudny czas niebawem się skończy tylko nie wpadajcie w panikę i nie traćcie wiary. Trzeba to po prostu spokojnie przetrwać.

Uprzejmie proszę o stosowanie się do w/w zaleceń.

Życzymy Naszym Pacjentom dużo Zdrowia!

Jesteśmy jak zawsze do Waszej dyspozycji, służymy pomocą!

Katarzyna Domaradzka
Kierownik SPZPOZ w Komańczy
Wraz z całym personelem medycznym.